Denne enestående villa med 4 soveværelser med dobbeltsenge + 1 familie soveværelse med 2 uafhængige værelser ensuite til 4 personer, 4 badeværelser og gæstetoilet er beliggende 250 m fra Santa Maria Golf Club og mindre end 2 km til stranden. Sover i alt 12 personer.
Denne villa er en af en slags. En typisk andalusisk byggeri med hånd brolagt sten dekoreret indgang og udendørs terrasse. De udsmykning færdigheder af ejeren har gjort hele ejendommen til en høj ende og vidunderlige feriebolig. En fantastisk mulighed komplimentere din velfortjente ferie.
Den imponerende indgangen til villaen med forhøjet loft 6 meter over jorden har et gæstetoilet og giver adgang til første sal med 3 soveværelser. De andre 2 soveværelser er på stueetagen.
Den enorme størrelse og mere end veludstyret køkken med spisebord har en varm atmosfære. Centret ø giver mulighed for at tilslutte kokken mens forberede middagen.
Fra køkkenet er der direkte adgang til både terrassen mod nord og delvis overdækket terrasse mod syd. Terrassen mod syd har en sofa gruppe suppleret med fin udsigt til Middelhavet. Terrassen, haven og pool området giver et spisebord, stor gas grill. Den velholdte have er orienteret direkte mod syd og dermed har sol hele dagen.
Terrassen er delvist overdækket med sofa gruppe. Der er 8 solsenge og forskellige slummer lounges.
Den hyggelige indrettet stue har 2 områder; én til afslapning den anden til gaming. Også fra den levende, du har adgang til den overdækkede terrasse og haven og pool.
Den første sal har 8 sengepladser: 1 familie værelse til 4 personer + 2 soveværelser til 4 personer:
Et soveværelse med dobbeltseng og eget badeværelse med 2 uafhængige håndvaske, badekar, bruser og toilet.
Det andet soveværelse deler eget badeværelse med soveværelse.
De 3 soveværelser er opdelt i 2 værelser med både dobbeltsenge og perfekt til 2 voksne og 2 børn. Dette værelse har eget badeværelse med bruser, håndvask, toilet og bidet.
Stueetagen har 2 soveværelser med både dobbeltsenge og eget badeværelse med bruser, toilet og håndvask.
Alarm: tilgængelig
Aircondition: Alle værelser og køkken
Spil / Sport: Ping pong bord til rådighed, Play Station 3
Sikkerhed. 2 Golfsets til leje
TV: 4 TV med UK & Skandinavian kanaler
Gulvvarme: hele ejendommen
WIFI: tilgængelige og gratis.
Priserne er baseret på 12 personer.
Du kan tage en tur langs stranden mod vest og langs stranden du finde alle slags restauranter, barer og strand klubber og de typiske spanske chiringuitos (strandbarer). Tjek Beach House, Nikki Beach, Retaurant El Laurel eller en cubansk inspireret chiriguito Ranchon Cubana med masser af levende musik.
Afstand til den hyggelige gamle bydel i Marbella er 11 km, og det er en 15 minutters kørsel til den berømte havn Puerto Banus, hvor høje ende designerbutikker, eksklusive yachter, hurtige biler, diskoteker og barer og et stort udvalg af restauranter præsenteres .
Også i midten af Europas største golf-området med over 30 golfbaner.
Ekstra opredning / sovesofa:
Ingen mulighed for ekstra sengepladser.
Barneseng og høj stol:
Vi informerer dig om, at vi gerne arrangere en barneseng og høj stol til dig. Prisen på en uge er Euro 30. For 2 uger er Euro 50, herunder lagner. Spørg på kontoret.
Skift lagner og håndklæder:
Hvis du har brug for levering af rene lagner og håndklæder under dit ophold bedes du rådgive os, når du foretager en reservation. Prisen er Euro 10 s. person. Et minimum af 6 sæt er påkrævet. Spørg på kontoret.
Betaling: Paypal, kreditkort / betalingskort eller bankoverførsel.