Sommerhusområder
Kontakt
Gavekort
Husejer
Sommerhus i Blåvand

22 Sovepladser

8 Soveværelser

Vand : 1200 Meter

Beskrivelse

Sommerhus i Blåvand med alt hvad hjertet kan begære af aktivitets- og udfoldelsesmuligheder. Den store poolafdeling indeholder en stor swimmingpool med vandrutschebane og svømmetræner, sauna, bruseniche og spabad. Efter en god og oplevelsesrig dag er det skønt at lade sig glide ned i husets store spabad eller lade sig varme igennem i husets sauna. I aktivitetsrummet kan I tage jer et spil dart eller billard ved poolbordet. Her kan I også udfordre hinanden i bordtennis eller fodboldspil. Selv stereoanlæg, PlayStation4 og fladskærm er installeret i aktivitetsrummet.

I alt 4 badeværelser, alle med bruseniche og gulvvarme. Der er gulvvarme i hele huset. Huset er yderst rummeligt og veldimensioneret. Spise/opholdsrum er smagfuldt indrettet med stereoanlæg med cd-afspiller, fladskærms-tv, højstol til de mindste, sofaafdeling og brændeovn.

Huset har 8 soveværelser. Derudover 2 store og rummelige hemse. Den ene hems er indrettet som lege hems med dvd-afspiller og fladskærms-tv. Boksmadrasser i alle værelser og på hemse plus ekstra børneseng.

Der er også sandkasse og gynger til de mindste. Stor, åben solterrasse og overdækket terrasse - perfekt til en hyggelig grillaften med familie og venner.

På grund af husets størrelse afviger prisen på rengøring på dette Skanlux-sommerhus fra den normale listepris. Afregning af forbrug, rengøring og depositum betales kontant på stedet til viceværten. Udlejes ikke til ungdomsgrupper.

Faciliteter

Soveværelse
  • Sovepladser : 22
  • Soveværelser : 8
  • Barneseng
Badeværelse
  • Sauna
  • Indendørs spa
  • Badeværelser : 4
Sommerhus med pool
  • Indendørs pool : Privat
Afstande
  • Butikker : 400 Meter
  • Restauranter : 400 Meter
  • Vand : 1200 Meter
Faciliteter - køkken
  • Opvaskemaskine
  • Køleskab
  • Komfur : El-kogeplader
  • Mikroovn
  • Kaffemaskine : Almindelig
  • Emhætte
  • Fryser
Faciliteter - indendørs
  • Feriebolig : Sommerhus
  • Internet
  • Brændeovn
  • TV
  • Satellit/Kabel TV
  • DVD
  • Stereoanlæg
  • Tyske kanaler
  • Børnehøjstol
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
Faciliteter - udendørs
  • Legeplads
Tilgængelighed
  • Husdyr tilladt : Ja
  • Rygning : Rygning forbudt
Aktiviteter
  • Billiardbord

Boligens placering

Anmeldelser

Rachel �

10. maj 2022

Rengøring
Stand og reparation
Beliggenhed
Faciliteter
Værdi for pengene

Bliv inspireret af relaterede destinationer