
Sommerhus mh10898
- Sommerhus
- 8 Sovepladser
- 4 Soveværelser
- 2 Badeværelser
Dette sommerhus finder I i et naturskønt område på en stor grund med panoramaudsigt over Ebeltoft Vig, hvortil der er ca. 300 m. Her kan I bade, windsurfe og endda fiske, eller gå en tur langs vandet en dejlig efterårsdag og blive blæst igennem.
Dette hus er en perle. Her er tale om et sommerhus i bedste, dansk design. Her kan I boltre jer i den 5,5 x 3x1,2 m store swimmingpool og bagefter gå i saunaen og prøve kræfter med temperaturen.
Selve husets indretning er lys og moderne med lyse, ludbehandlede trælofter og gulve. Mulighed for at se tv-kanaler via Viasat. I vådrummene er der opvarmede klinkegulve, så ingen får kolde fødder over dette hus.
Opholdsstuen er smagfuldt indrettet med store glaspartier ud mod en stor, åben terrasse. Den gode rumfordeling med 2 forældresoveværelser samt 2 børneværelser gør huset attraktivt for 2 familier at holde ferie sammen. Der er sandkasse i haven til børnene.
Huset er ikke egnet til institutioner. Udlejes ikke til ungdomsgrupper.
Faciliteter - indendørs
1 Opholdsstue: Brændeovn, stereoanlæg, dvd-afspiller, tv, video, parabol
1 Spisestue:
4 Soveværelser: (1DS)+(1DS)+(2S)+(2S), barneseng og høj stol
Køkkenafd.: El-komfur, køle-frys, mikroovn, emhætte, kaffemaskine, opvaskemask., vaskemask., tørretumbler
2xBad/wc: Wc, håndvask, bruseniche
Og: Terrasse, el-varme, luft/vand varmepumpe, anlagt have 2062 m2, personlig møblering, udsigt over vand, ikke-ryger hus
Faciliteter - køkken
Faciliteter - udendørs
Tilgængelighed
Udsigt
Populære områder ved Handrup Strand
Sommerhus Danmark | Sommerhus Midtjylland | Sommerhuse i Ebeltoft | Sommerhuse ved Handrup Strand |
Lignende boliger
