Sommerhusområder
Kontakt
Gavekort
Husejer
Sommerhusidyl i første klitrække
Gratis afbestilling

4 Sovepladser

1 Soveværelser

Strand : 50 Meter

Beskrivelse

I yderste klitrække ved vesterhavet, ligger vores skønne lille perle omgivet af vild og rustik natur, som på alle årstider giver ro langt ind i sjælen.

Husets størrelse, og indretningen med klassiske danske møbler, bidrager til hyggelige stunder for singlen, parret eller den lille familie.

En morgendukkert i vesterhavet er altid inden for rækkevidde, da sommerhuset har egen sti til en af Danmarks smukkeste sandstrande, som selv på en varm sommerdag ikke er voldsomt overbefolket.

Fra køkken alrummet har du den smukkeste udsigt over klitheden, tranumenge og længere væk ser du Fosdalen tårne sig op.

Området rummer flere af Danmarks bedste vandreruter, og hele den omkringliggende natur er natura2000 fredet og rummer mange store kronhjorte samt sjældne fugle og insekter.

Hvis du ønsker mere kultur en det lokale kunstmuseum, den sommeråbne restaurant og ishus, som alt sammen findes indenfor få hundrede meter, kan du nemt komme til Svinkløv eller køre ad stranden over blokhus hele vejen til løkken.

Selve huset rummer alt hvad man behøver:
Dobbeltseng i soveværelset, en sovesofa der passer til en enkel (eller 2 der er glade for hinanden), vaskemaskine og et køkken med hvad der skal til for at lave mad og kaffe.

På terrassen er der grill, bord, stole og strandsenge.

Uanset årstid kommer du til et lunt hus da vi netop har installeret en ny varmepumpe med wifi, hvilket også holder el udgifterne i den smukke vintersæson på et minimum.

Faciliteter

Soveværelse
  • Sovepladser : 4
  • Soveværelser : 1
  • Dobbeltsenge : 1
  • Ekstra senge : 1
  • Madrasser : 1
  • Sovesofa : 1
  • Tøjopbevaring
Badeværelse
  • Bruser
  • Badeværelser : 1
Afstande
  • Strand : 50 Meter
  • Lufthavn : 30 km
  • Butikker : 3 km
  • Restauranter : 200 Meter
  • Vand : 50 Meter
  • Andet vand : 50 Meter
Faciliteter - køkken
  • Basale ingredienser og basalt køkkentøj
  • Ovn
  • Køleskab
  • Komfur : El-kogeplader
  • Kaffemaskine : Almindelig
  • Kedel
  • Blender
  • Vand : Varmt og koldt
  • Fryser
Faciliteter - indendørs
  • Feriebolig : Sommerhus
  • Størrelse m2 : 40
  • Rum : 2
  • Internet
  • Brætspil
  • Aircondition
  • TV
  • Fladskærms-TV
  • Streamingtjenester : Chromecast
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Strygejern
  • Støvsuger
  • Røgalarm
  • Isolering : Ja
  • Opvarmningsform : Varmepumpe
  • Trådløst internet
Faciliteter - udendørs
  • Grund : Klitgrund
  • Terrasse : Åben terrasse
  • Solsenge
  • Terrassemøbler
  • Grill
  • Gynge
  • Parkering : Privat parkeringsplads
  • Parkering : Ja
  • Veranda
  • Havemøbler
Tilgængelighed
  • Husdyr tilladt : Nej
  • Rygning : Rygning forbudt
  • Børnevenligt
  • Institutionsgrupper : Ikke tilladt
Strand
Udsigt
Attraktioner
Kunst, kultur og historie

Boligens placering

Anmeldelser

Bartlomiej P

2. jul. 2025

Michael B

15. jul. 2023

Dejligt, smukt, hyggeligt og indbydende hus, som er så fint indrettet. Det er småt, men rigtig godt. Ligger smukt i klitterne og stranden er meget tæt på, lige bagom huset. Huset er godt indrettet. Og...


Rengøring Der var fint og rent, da vi ankom.
Stand og reparation Rigtig god stand, der dufter overodnet rent og godt. Det er helt sikkert et sundt hus.
Beliggenhed Viiildt smuk natur overalt, klitterne er fantastiske, stranden er god, havbunden er rigtig fin, kæmp...
Faciliteter Der er støvsuger, som vi brugte en del, fordi der kommer sand med ind. Vandvarmeren er rigtig god, o...
Værdi for pengene

Elsebeth H

5. aug. 2022

Tip top sommerhus ! Alt lækkert og rent !!!


Rengøring
Stand og reparation
Beliggenhed
Faciliteter
Værdi for pengene

Bliv inspireret af relaterede destinationer