Sommerhusområder
Kontakt
Gavekort
Husejer
Sommerhus ved Hejlsminde Strand

4 Sovepladser

2 Soveværelser

Vand : 30 Meter

Beskrivelse

Dette sommerhus er beliggende på en helt fantastisk grund med bare ca. 90 meter til stranden ved Hejlsminde. Her finder I en flot udsigt såvel inde fra huset som fra de store terrasseområder. Sommerhuset er moderne indrettet og lysindfaldets betydning er indtænkt i form af de store panoramavinduer og ovenlysvinduer. I sommerhuset råder I over 69 m2 i stueplan men derudover er der også ca. 40 m2 aktivitetsrum i kælderen. Her kan I finde god plads til leg og sjov uden at få kolde fødder, for der er gulvvarme. Selve opholdsrummet og køkken-/spisepladsområde er stilfuldt indrettet, og fra hele området kan I se havet. I soveværelset er der indbygget skab med skydelåge og fra soveværelset kan I også gå direkte ud på terrassen. I det andet soverum er der køjesenge med en længde på ca. 1,90. Der er endvidere en god hems med skøn udsigt.

Ved huset kan udelivet leves på de store terrasser, som er med direkte udgang fra huset. Bag huset finder I en hyggelig gårdhave. Der er i alt 120 m2 terrasser, heraf de 40 som træterrasser. Der er flot udsigt til havet fra begge terrasser. Der er desuden en udebruser, så I kan tage en afkøling under på varme sommerdag (tilgængelig i sommerperioden). Udlejes ikke til ungdomsgrupper.

Et refunderbart depositum kan blive opkrævet tættere på din ankomstdato. Sikkerhedsdepositummet sikrer et problemfrit ophold og dækker eventuelle ekstra tjenester eller forbrugsomkostninger.

Depositummet dækker forbrug af forsyninger under dit ophold samt eventuelle ekstra ydelser, der måtte benyttes.

Det endelige beløb vil blive justeret baseret på faktiske måleraflæsninger og brug af ekstra ydelser. Eventuel resterende saldo vil blive refunderet inden for 21 dage efter udtjekning.

Depositummet fungerer blot som en forudbetaling for omkostninger, som du under alle omstændigheder ville skulle betale, og sikrer en gnidningsfri oplevelse både under og efter opholdet.

Faciliteter

Soveværelse
  • Sovepladser : 4
  • Soveværelser : 2
Badeværelse
  • Bruser
  • Badeværelser : 1
Afstande
  • Butikker : 3500 Meter
  • Restauranter : 800 Meter
  • Vand : 30 Meter
Faciliteter - køkken
  • Opvaskemaskine
  • Køleskab
  • Komfur : El-kogeplader
  • Mikroovn
  • Kaffemaskine : Almindelig
  • Emhætte
  • Fryser
Faciliteter - indendørs
  • Feriebolig : Sommerhus
  • Internet
  • TV
  • Tyske kanaler
  • Børnehøjstol
  • Opvarmningsform : Varmepumpe
Faciliteter - udendørs
  • Grill
Tilgængelighed
  • Husdyr tilladt : Nej
  • Rygning : Rygning forbudt
Udsigt
Aktiviteter
  • Spillekonsol : Ja
  • Aktivitetsrum : Ja
  • Bordfodbold

Boligens placering

Bliv inspireret af relaterede destinationer