Sommerhusområder
Kontakt
Gavekort
Husejer
Hytte i Wolfsberg

14 Sovepladser

5 Soveværelser

Beskrivelse

Velkommen til din førsteklasses fritliggende hytte, et fantastisk tilflugtssted for op til 14 gæster, beliggende i en højde af 1600 m i Klippitztörl, nær Bad St. Leonhard i Lavanttal-regionen i Kärnten. Med en førsteklasses beliggenhed kun få skridt fra lifterne i skiområdet Klippitztörl lover denne hytte en perfekt blanding af eventyr og afslapning.

Indvendigt har den rummelige stue et spisebord og et luksuriøst fuldt udstyret køkken, hvilket gør det ideelt til familiesammenkomster og underholdende. Hytten kan prale af fem smukt indrettede soveværelser, hver med en-suite badeværelser og deres egne fjernsyn - hvoraf to inkluderer ekstra loftssenge. Yderligere faciliteter omfatter et skirum, en carport til to biler og et wellnessrum komplet med sauna og bruser. Træd udenfor til terrassen, hvor du kan nyde den betagende udsigt over Lavanttal.

Klippitztörl-skiområdet byder på 28 kilometer pister og seks lifte, der passer til alle niveauer. Med skiløb tilgængeligt direkte fra hytten (hvis forholdene tillader det), kan du nyde denne skjulte perle kendt for sin venlige, familiære atmosfære. Udforsk yderligere vinteraktiviteter som natski, kælkning og langrend.

I nærheden byder den historiske by Bad St. Leonhard på forskellige kurbade, butikker og hyggelige restauranter. Kun 30 minutters kørsel tager dig til den smukke Klopeiner See, en af Østrigs mest berømte badesøer. For dem, der søger shopping og sommersjov, er byen Wolfsberg også i nærheden, med en stadionpool.

Denne chalet byder velkommen til to kæledyr (ikke tilladt i soveværelser), hvilket sikrer, at dine lodne venner kan deltage i eventyret. En ladestation er tilgængelig for elektriske køretøjer til en beskeden pris på 0,40 € pr. kWh.

Oplev den perfekte vintersportsferie i denne enestående hytte - din alpine flugt venter!

Faciliteter

Soveværelse
  • Sovepladser : 14
  • Soveværelser : 5
  • Dobbeltsenge : 4
  • Køjesenge : 1
  • Barneseng
Badeværelse
  • Bruser
  • Badekar
  • Badeværelser : 5
Afstande
  • Butikker : 8 km
  • Restauranter : 1 km
Faciliteter - køkken
  • Basale ingredienser og basalt køkkentøj
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Komfur : Type ukendt
  • Mikroovn
  • Kaffemaskine : Almindelig
Faciliteter - indendørs
  • Feriebolig : Hytte
  • Internet
  • TV
  • Børnehøjstol
  • Tørretumbler
  • Trådløst internet
Faciliteter - udendørs
  • Balkon
  • Parkering : Carport
  • Parkering : Privat parkeringsplads
  • Havemøbler
Tilgængelighed
  • Husdyr tilladt : Ja
  • Antal husdyr tilladt : 2
  • Rygning : Rygning forbudt
Storbyferie
Skiferie i skihytte

Boligens placering

Bliv inspireret af relaterede destinationer