Velkommen til skønne Österlen, en af Sveriges mest attraktive regioner. Prisvenlig og komfortabel ferielejlighed til op til 6 personer. Gratis wi-fi. Bemærk: Sengelinned er inkluderet i lejen!
Dette er én af fem velholdte lejligheder i Mälarhusen lige uden for Hagestad. Her bor I i typiske skånske omgivelser med marker tæt på og skoven inden for kort afstand. Havet og de fantastiske sandstrande ligger kun 3 km væk og kan nås til fods, på cykel eller i bil. Udendørs findes en lille legeplads til børnene.
Tremmeseng og højstol kan lånes efter tilgængelighed. Vaskemaskine og tørretumbler findes i en fælles bygning og kan benyttes mod betaling efter aftale.
Lejligheden har tre værelser og plads til op til 6 personer. Der er et større soveværelse med to enkeltsenge samt et mindre værelse med to køjesenge (4 personer). I det kombinerede køkken/alrum findes desuden to sovesofaer. Som hjørnelejlighed har den vinduer mod tre verdenshjørner. Badeværelset er moderne og fuldt flisebelagt. Der er terrasse i forbindelse med køkkenet.
Gå ikke glip af udflugter på Österlen! Der er 5 km til Sandhammaren, 20 km til Simrishamn, 25 km til Ystad og 12 km til Ale Stenar – blot nogle få af de mange seværdigheder i nærområdet.