Husid: mh38471
6 Sovepladser
3 Soveværelser
Vand : 200 Meter
Højtbeliggende sommerhus med en enestående havudsigt fra såvel køkken som stue og værelser. Huset er indrettet med et veludstyret køkken, hvor I fra spisepladsen, som ligger i umiddelbar forbindelse med køkkenet, kan nyde jeres frokost. Desuden er der i tilknytning til huset en stor grund, der indbyder til leg og boldspil. Der er en 60 m² åben terrasse og en 50 m² lukket terrasse rundt om stort set hele huset. Fra terrassen har I et fantastisk overblik over området samt kig til stranden samt en enestående havudsigt med solnedgang. Stranden ligger ca. 2 min gang væk og er en absolut god badestrand. Der er købmand på campingpladsen ca. 300 m fra huset.
Tysk TV - Der er 200 kanaler, hvoraf mindst 20 er tyske. Dansk TV - Der er udover DR kanaler også TV2, TV2 news, TV2 Charlie, TV2 Echo, TV2 Fri
Der kan opkræves et refunderbart depositum inden indtjekningen til dækning af forbrug og yderligere tjenester. Beløbet justeres i henhold til det faktiske forbrug, og et eventuelt restbeløb tilbagebetales senest 21 dage efter udtjekningen.