Bo i dette komfortable feriehus med privat swimmingpool og stor overdækket terrasse. Huset ligger på en stor, indhegnet grund med palmer og bambus, kun 500 m fra floden Ardèche. Der er fem andre identiske villaer på ejendommen, hver med sin egen indhegnede private pool.
5 km væk, ved Pont d'Arc, en naturstensbro over floden, kan du leje en kano og nyde en uforglemmelig familiedag Besøg den imponerende Grotte Chauvet og slentre gennem de maleriske gader i Vallon Pont d'Arc (5 km), eller gennem middelalderlandsbyerne Balazuc eller Banne. Den nærliggende Sampzon tilbyder et unikt panorama af den snoede flod og er omgivet af forskellige vandreruter.
Omhyggeligt dekoreret med muntre farver og hjemmelavede malerier, er disse huse med swimmingpool indrettet på en sådan måde, at alle kan nyde deres privatliv og udsigten.