Sommerhusområder
Kontakt
Gavekort
Husejer
Sommerhus i Juricani

3 Sovepladser

1 Soveværelser

Strand : 10 km

Beskrivelse

"Dette feriehus er et typisk istrisk hus fra 1920 og er blevet smukt restaureret. Feriehuset er roligt beliggende i den lille by Juricani, ved siden af feriehuset Casa Peronospora. Havet og byen Umag er omkring 7 km væk. Umag har alt at byde på til en alsidig ferie.


Huset er fuldt udstyret og har en have med privat pool og en hyggelig overdækket terrasse med grill. I stueetagen finder du en stue med opholdsområde og spisebord, køkken og badeværelse. Der er et soveværelse og badeværelse på første sal.


Ti minutters gang fra huset finder du små butikker, hvor lokale bønder sælger deres traditionelle produkter såsom vin, olivenolie, brød, friske grøntsager og frugt.


Om Belvilla


Når du bor i en Belvilla bolig, kan du være sikker på et unikt sommerhus i ideelle omgivelser til en attraktiv pris. Porteføljen af overnatningssteder består af mere end 40.000 feriehuse i 20 europæiske lande. Interesseret i et weekendophold, en sommer- eller vintersportsferie eller blot en kort pause? Foretrækker du kysten, landskabet eller bjergene? Uanset hvad du foretrækker, er der et Belvilla-hjem, der opfylder dine behov, fra en hyggelig gîte for to til et slot stort nok til hele familien, fra en lejlighed i hjertet af Rom til en hytte midt i ingenting, fra en simpel træhus til en luksus drømmevilla og fra tæt på hjemmet til den anden side af Europa.


Et Belvilla-hjem giver dig frihed til at nyde morgenmaden i din pyjamas eller fortsætte en god samtale ud i morgentimerne uden at skulle bekymre dig om barens lukketid. Tilbered gourmetmåltider med friske lokale råvarer i dit eget køkken og udnyt at have din egen swimmingpool til at lave så mange kanonkugler, du vil, med andre ord, du kan nyde fuldstændigt privatliv i dit hjem væk fra hjemmet."

Faciliteter

Soveværelse
  • Sovepladser : 3
  • Soveværelser : 1
  • Dobbeltsenge : 1
  • Sovesofa : 1
  • Barneseng
Badeværelse
  • Bruser
  • Badekar
  • Badeværelser : 2
Sommerhus med pool
  • Udendørs pool : Fælles
Afstande
  • Strand : 10 km
  • Lufthavn : 85 km
  • Butikker : 7 km
  • Restauranter : 1,5 km
Faciliteter - køkken
  • Basale ingredienser og basalt køkkentøj
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Mikroovn
  • Kaffemaskine : Almindelig
  • Brødrister
Faciliteter - indendørs
  • Feriebolig : Sommerhus
  • Internet
  • Aircondition
  • TV
  • Vaskemaskine
  • Trådløst internet
Faciliteter - udendørs
  • Grill
  • Havemøbler
Tilgængelighed
  • Husdyr tilladt : Nej
  • Rygning : Rygning forbudt
Storbyferie

Boligens placering

Anmeldelser

Martina K

19. jun. 2022

Rengøring
Stand og reparation Fliegengitter wären super. Die Eingangstür hat unten einen Spalt, so können alle Tiere reinkrabbeln.
Beliggenhed Natur pur.
Faciliteter Alles vorhanden.
Værdi for pengene

Bliv inspireret af relaterede destinationer