
Sommerhus mh12343
- Sommerhus
- 12 Sovepladser
- 4 Soveværelser
- 2 Badeværelser
Velholdt poolhus med rigtig god beliggenhed. Huset har 24 m² swimmingpool med svømmetræner (modstrømsanlæg), spabad til 2 personer og sauna. Det store badeværelse har gulvvarme, vaskemaskine og tørretumbler. I gæstetoilettet er der gulvvarme og brusekabine.
I det veludstyrede køkken er der bl.a. opvaskemaskine, mikrobølgeovn, køle/frys og glaskeramisk komfur. I stuen er der bl.a. stort fjernsyn, parabol, Blu-ray dvd-afspiller og Apple-tv. 2 af soverummene har tv med dvd-afspiller. Der er PlayStation på hemsen.
Huset er ideelt til flere familier, da der udover de 4 soveværelser også er 2 hemse med hver 2 sovepladser.
Huset ligger på en kuperet klitgrund med både åbne og overdækkede terrasser, hvor I kan sidde helt ugenert. Der er gode læmuligheder på terrasserne, som indbyder til grill på den store havegrill. Der er endvidere sandkasse og gyngestativ til børnene på grunden. Huset ligger ca. 600 m fra Vesterhavet og en god sandstrand.
Et yndet turistmål er Jesperhus Blomsterpark på Mors, som er Nordens største. Der er f.eks. legeland med Piratland samt aktivitetscenter med inden- og udendørs vandland og bowlingbaner.
Besøg Fur, som er en af Danmarks skønneste og mest afvekslende småøer. Her er jævnt og åbent agerland, små idylliske plantager og som voldsom kontrast vældige bakker og 2 "foldeklinter" i en højde af indtil 45 meter over havet. På øen finder I Put and Take sø, tennisbaner, afmærkede vandrestier og gode muligheder for windsurfing og badning. På turistkontoret kan I leje cykler.
Danmarks sværeste golfbane, Nordvestjysk Golfklub i Nystrup, ligger ca. 4 km fra huset midt i en klitplantage. Banen, som er åben hele året, har desuden to mindre baner med henholdsvis 5 og 6 huller med mulighed for pay and play.
Faciliteter - indendørs
1 Opholdsstue: Brændeovn, stereoanlæg med cd, dvd-afspiller, gratis trådløst internet, tv, parabol, høj stol
4 Soverum: (1DS)+(1DS)+(2S)+(2S), barneseng
2 Hems: (2O)+(2O)
Køkkenafd.: El-komfur, køle-frys, mikroovn, emhætte, kaffemaskine, opvaskemask., vaskemask., tørretumbler
Bad/wc: Wc, håndvask, bruseniche, gulvvarme, sauna, solarium
Bad/wc: Wc, håndvask, bruseniche, gulvvarme
Aktiviteter: Spillekonsol
Og: Terrasse, overd. terrasse, whirl-, swimmingpool, centralvarme, legeredskaber, havegrill, klitgrund 1200 m2, komfortabel møblering, sommerhusområde, ikke-ryger hus
Faciliteter - køkken
Faciliteter - udendørs
Tilgængelighed
Populære områder i Klitmøller
Sommerhus Danmark | Sommerhus Nordjylland | Sommerhus Thisted | Sommerhus Klitmøller |
Lignende boliger
